Pages Menu
Categories Menu

aranzacja pokoju 8 latka

aranzacja pokoju 8 latka

Tynkiem weneckim – Znaczenie Imion włoskich i terminologia stosowana

To może być trochę trudne czasami szukamy nowych produktów i designerskich akcentów, nie bardziej niż wtedy, gdy nie rozumiemy terminologii stosowanej. Tynki weneckie jest jednym z takich produktów, gdzie oczywiście istnieje wiele włoskie słowa przypisywane do wykończeń. Niektóre opisać to samo, a nawet więcej, które zostały w całości wykonane lub zostały nieco zmieniona w tłumaczeniu z biegiem lat w ich pisowni. Więc moim celem jest, aby spróbować wyjaśnić pewne znaczenie najczęściej używanych terminów.

Stucco Veneziano – przekład włoski tynkiem weneckim, Są wykończenia ścian wykonanych z marmuru proszków i ciasto wapienne i wykorzystywane do szerokiej liczby efektów dekoracyjnych.

Marmorino – dosłowne określenie w języku włoskim jest „trochę marmuru”, to szerokie pojęcie dla weneckich wykończeń gipsowych, choć dla wielu jest najlepiej opisać tynki gładkie polerowane.

Stiuk – znów szerokie pojęcie, które jest również wykorzystywany przez innych branżach tynkowania zadzwonić zewnątrz świadczy. Dla mnie myślę, że jest to dobre przedstawienie dla grubszych teksturowane tynki.

aranzacja pokoju 8 latka

Polerowane Plaster – to termin coraz szerzej stosowane w Wielkiej Brytanii, ale zyskuje popularność na całym świecie, znany również w tłumaczeniu włoskim, stiuk Lustro. Myślę, że może to tylko rzetelnie przedstawia gładkie i polerowane Marmorino.

Grassello- najlepszych i najbardziej dopracowanych tynków. Jest to klasyczny tynk wenecki, który dla wielu wyróżnia się najbardziej ze względu na szkło teksturę i połysk, które odmianą marmurkowe widziana z jej powierzchnią dekoracyjną.

Carrara – jest marmur stosowany w tradycyjnej tynkiem weneckim jest biały Carrara, a to jest również czasem używane do połowy połyskiem Marmorino.

Tadelakt – wykończenie ściany renomę, która pochodzi z łaźni parowych i pomieszczeń publicznych (Hammans i riads) od Marrekesh w Maroku.
http://poradniastopy.pl/haluksy-leczenie-operacyjne-i-zachowawcze/
– autor artykułu